ارتباط با دکتر طب سنتی اسلامی ریزش مو

ارتباط با دکتر طب سنتی اسلامی برای ریزش موی مردان، زنان و جوانان بسیار در درمان آن تاثیر دارد زیرا دلایل ریزش مو با پزشکی نوین بسیار متفاوت است زیرا اصلا به مزاج فرد توجهی نمی شود، همین طور دارویی که می دهند موضعی است و فقط باید به سر مالیده تا کمی ریشه‌های مو را قوی کند اما آیا به صورت اصلی و ریشه ای به درمان آن می پردازد؟

آیا در طب نوین اصلا چیزی راجع به مزاج وجود دارد؟

چون هر شخصی مزاج خاص خود را دارد و هر دارویی، نباید ان دارو را بدون اینکه بدانیم آیا مزاجش گرم است یا سرد، آیا ترا است یا خشک، به شخصی بدون اینکه مزاج او را هم بدانیم، بدهیم. از این رو ارتباط با دکتر طب سنتی به تشخیص مزاج فرد برای درمان ریزش مو می‌پردازد و طی چند هفته تا چند ماه فرد پس از داروها و شامپوهای گیاهی، شخص دارای ریزش مو، درمان پیدا می‌کند.

دلیل ریزش مو چیست؟

ریزش مو دلیل های بسیاری دارد و در طب سنتی با توضیح دادن آن ها برای شما، بر آگاهی تان می افزاید. ابتدایی ترین دلیل ریزش مو طبق ارتباط با دکتر طب سنتی، غلبه مزاج صفرا و سودا در سر است زیرا صفرا موجب گرمی سر و سوختن ریشه مو و ریختن آن می شود. همین طور خلط بلغم با سرد کردن پوست سر، باعث جدا شدن سریع مو از سر و ریزش آن می شود.

در نتیجه تشخیص اینکه ریزش مو به چه دلیلی است با ارتباط با دکتر طب سنتی انجام می شود. شاید در ایران به صورت ژنتیکی باشد و این مشکل، یک مقدار سخت درمان می‌شود اما در طب سنتی راهکار هایی برای آن وجود دارد.

آیا ریزش موی سکه ای واگیردار است؟

ریزش موی سکه ای واگیردار نیست و علت اصلی آن فشارهای بسیار زیاد روحی به زن و مرد است که در طب سنتی به سودای زیاد اطلاق می گردد و باید حتما درمان سودا انجام شود. در طب سنتی  این ریزش موی سکه‌ای از بین برود دکتر طب سنتی در کنار درمان غلبه مزاج سودا داروهای موضعی و مالیدن ای هم به فردی که دچار ریزش مسلکی شده است می دهد تا هر چه سریعتر بهبود پیدا کند و به نتیجه دلخواه برسد

پس اینگونه نیست که تمام افراد یک خانه ریزش موی سکه ای را از یک نفر بگیرند بلکه باید حالات و شرایط روحی آن خانمها سرد شود تا آن فرد دچار ریزش موی سکه ای بشود و این اولین جلسه طب سنتی در این زمینه است.

طب سنتی و  درمان ریزش موی سکه ای

طب سنتی برای ریزش موی سکه ای تدابیر دارویی زیر را بیان می کند:

  1.  خنک کردن کبد زیرا کارکرد بد کبد، باعث ریزش موی سکه ای می شود.
  2. مرکب یک یا همان داروی ابنا بسطام  (۳ تا ۵ قوطی به مدت ۱۵ روز)
  3.  معجون حنا
  4. معجون مورد
  5. شستن مو با گل ختمی
  6. معجون انار
  7. زیاد شانه کردن موها
  8. حجامت سر در آن نواحی را ماهی یکبار
  9. زالو اندازی (هر دفعه دو تا سه عدد و هر دو هفته یکبار تا ۲ الی ۳ بار )
مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.